s.s.s

1Chip Tuning Zararlı Mıdır ?

Chip tuning işlemi işinde tecrübeli kişiler tarafınan yapıldığında herhangi bir zararı yoktur.Aksine faydaları vardır.Aracınız stabil bi şekilde kullandığınızda yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.Ara hızlanmalarınız artığı için daha rahat sollama yapabilir riskleri azaltabilirsiniz.

2Yakıt Tasarrufu Sağlanır Mı ?

Evet ama bu sizin elinizde olan bişidir.Aracınızı daha önce nasıl kullanıyorsanız chip tuning işleminden sonrada aynı şekilde kullanırsanız yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

3Chip Tuning İşleminde Herhangi Bir Parça Değiştirmem Gerekli Mi ?

Bu tamamen kullanıcının isteğine bağlı sunulmaktadır.Araca ekstra modifikasyon yapılacaksa gereklidir.Sadece soft yazılım yani STAGE 1 yazılım yapılacaksa herhangi bir parça değişimine yada modifikasyonuna gerek yoktur.

4Stage Nedir ?

Stage kelimesinin Türkçe karşılığı aşama, evre anlamına gelmektedir. Her araçta yapılan işlem farklı stage türlerine denk gelmektedir.Bu aşamalardan bazıları Stage 1-2-3-4-5 şeklinde değişmektedir.

5DSG Tuning Nedir ?
DSG Tuning VAG Grubu araçlarda kullanılan bir şanzıman türüdür.Bu şanzımanlara da Tuning işlemi uygulanabilmektedir.Genellikle Big Turbo işleminden sonra ihtiyaç haline gelmektedir.
6Yazılımlarınız Custom Yada Hazır Paket Yazılımlar Mı ?

Kesinlikle hazır yazılım dosyaları kullanmamaktayız.MG Remaps olarak her araca özel custom dosyalar hazırlanmaktadır.Sonuçta her araç aynı kilometrelerde aynı yapıda değildir.Bu yüzden kesinlikle custom dosyalar hazırlayarak en iyi müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

7Uygulamalar Ne Kadar Sürmekte ?

Uygulamalar yapılacak işleme yoğunluğa göre değişmektedir. Araç beyninin okuma-yazma süreleri bu süreye etken etmektedir. Genel olarak 1 ila 3 saat arası sürmektedir.

8Yazılım Bozulabilir Mi ?

Hayır yazılım mekanik bi parça olmadığı için bozulma gibi bir olasılığı yoktur.

9Araç Garantiden Çıkar mı ?

Bu durum yapılacak işleme göre değişir sadece soft stage 1 yazılım yapıldığında herhangi bir mekanik parça değişmediği için aracınız garantiden çıkmaz.Servislerde araç yazılımı okuyabilecek aletler olmadığı için aracınız da yazılım olduğunu anlayamazlar.

10Aracıma Chip Tuning Uygulaması Yapıldıktan Sonra Orjinal Haline Getirilebilir Mi ?

Elbette aracınızı istediğiniz zaman MG Remaps bayilerimizi ziyaret ederek orjinal haline çevirebilirsiniz.

11Bu İşlemi Üretici Firmalar Neden Yapmıyor ?

Üretici firmalar araçları sadece 1 ülke için değil yüzlerce ülke için üretiyor o yüzden araçlar -40 derece de +60 derece de çalışmak üzere tasarlanmıştır ve sizi tanımıyorlar bu yüzden belirli bir standart üzerine üretiliyor.Biz bu işlemi kendi coğrafi koşullara kendi ülkemizin yakıt koşullarına ve size göre tasarlıyoruz.

12(DPF)Partikül Filtresinden Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

13(EGR) Egzoz Geri Dönüşüm Valfinden Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

14ADBLUE Dan Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledilebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

15Aracım da Hız Limiti Mevcut Kaldırılabilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek hız limitini kaldırabilir ya da farklı biz hıza limitlendirebiliriz.Dilenirse hız limiti olmayan araçta hız limiti aktif edilebilir.

16Aracımda Arıza Lambası Yanıyor Kontrol Ettirebilmem Mümkün Mü ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızalarınızı birlikte çözebiliriz.

17Sadece Otomobillere Mi Yazılım Yapıyorsunuz ?

Hayır traktör, otobüs, kamyon, tır, motosiklet kısacası beyni olan her araca yazılım yapılabilir.

18Güç Arttığında Nasıl da Oluyor Yakıt Düşüyor ?

Aracınızın gücü arttığında otomatikman sizin ulaşmak istediğiniz hıza daha çabuk ulaşırsınız, aynı süratler için daha az gaza basmış olacaksınız ve aracınız rampalarda performans kaybetmeyeceği için tasarruf sağlamış olucaksınız.

19Yarı Otomatik Ve Tam Otomatik Şanzımanlı Araçlara Yazılım Uygulanabilir Mi ?

Evet her türlü şanzımana sahip araçlara yazılım olmaktadır.Hatta DSG şanzıman üzerine çok fazla AR-GE çalışmamız ve uygulamamız bulunmaktadır.

20Chip Tuning Uygulamasından Memnun Kalmadım Yada Beklentilerimi Karşılamadı Ne Yapabilirim ?

7 gün içerisinde uygulama yapılan bayi ile iletişime geçebilir yazılımda revizyon isteyebilir yada aracınızın orjinal yazılımını tekrar yükleyerek para iadesi alabilirsiniz.

21Aracımın Ömrünü Kısaltır Mı ?

Hayır. Yapılan işlemler motor ömrüyle alakası yoktur.Her parça bir gün bozulabilir bunun yazılımla herhangi bir alakası yoktur sonuçta her parçanın bir kullanım ömrü vardır.Siz aracınızın bakımlarını düzenli ve bakım zamanlarını kaçırmadan yaparsanız aracınız herhangi bir problem yaşamazsınız.