s.s.s

1Chip Tuning Nedir ?

Chip tuning, motor kontrol ünitesinin (ecu) yeniden programlanması işlemidir. Chip tuning çeşitli talepler doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Bu talepler bazı durumlarda ihtiyaç halinede dönüşmektedir. Aşağıda bazı chip tuning sayesinde yapılabilecek işlemleri görebilirsiniz. -motor gücünün yükseltilmesi -hız limitinin yükseltilmesi ve azaltılması -motor modifikasyonu yapıldığı taktirde gerekli olan yazılımsal değişikliğin yapılması -akış metre iptali -map sensorü optimizasyonu Günümüz modern teknolojisi sayesinde hem daha ekonomik hem daha güçlü araçlar kullanabilmek mümkün olmaya başladı. Fakat yaşadığımız hava koşulları(oksijen oranı), yakıt şartları ve müşteri sürüş proflerini ön planda tutan araç üretim firmaları araçların çıkarabileceği gücün çok daha altında piyasaya sürüyorlar. Burda da yine chip tuning devreye giriyor. Biz sizin aracınızdaki gizli kalan bu gücü ortaya çıkarıyoruz ve bunu standart bir şekilde yapmıyoruz. Çünkü bizde araç üreticileri gibi tüm etkenleri ve sürüş profillerini göz önünde bulundurarak ortam şartlarına uygun, optimum güç artışını sizlere sunuyoruz.

2Chip Tuning Zararlı Mıdır ?

Chip tuning işlemi işinde tecrübeli kişiler tarafınan yapıldığında herhangi bir zararı yoktur.Aksine faydaları vardır.Aracınız stabil bi şekilde kullandığınızda yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.Ara hızlanmalarınız artığı için daha rahat sollama yapabilir riskleri azaltabilirsiniz.

3Yakıt Tasarrufu Sağlanır Mı ?

Evet ama bu sizin elinizde olan bişidir.Aracınızı daha önce nasıl kullanıyorsanız chip tuning işleminden sonrada aynı şekilde kullanırsanız yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

4Chip Tuning İşleminde Herhangi Bir Parça Değiştirmem Gerekli Mi ?

Bu tamamen kullanıcının isteğine bağlı sunulmaktadır.Araca ekstra modifikasyon yapılacaksa gereklidir.Sadece soft yazılım yani STAGE 1 yazılım yapılacaksa herhangi bir parça değişimine yada modifikasyonuna gerek yoktur.

5Stage Nedir ?

Stage kelimesinin Türkçe karşılığı aşama, evre anlamına gelmektedir. Her araçta yapılan işlem farklı stage türlerine denk gelmektedir.Bu aşamalardan bazıları Stage 1-2-3-4-5 şeklinde değişmektedir.

6DSG Tuning Nedir ?
DSG Tuning VAG Grubu araçlarda kullanılan bir şanzıman türüdür.Bu şanzımanlara da Tuning işlemi uygulanabilmektedir.Genellikle Big Turbo işleminden sonra ihtiyaç haline gelmektedir.
7Yazılımlarınız Custom Yada Hazır Paket Yazılımlar Mı ?

Kesinlikle hazır yazılım dosyaları kullanmamaktayız.MG Remaps olarak her araca özel custom dosyalar hazırlanmaktadır.Sonuçta her araç aynı kilometrelerde aynı yapıda değildir.Bu yüzden kesinlikle custom dosyalar hazırlayarak en iyi müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

8Uygulamalar Ne Kadar Sürmekte ?

Uygulamalar yapılacak işleme yoğunluğa göre değişmektedir. Araç beyninin okuma-yazma süreleri bu süreye etken etmektedir. Genel olarak 1 ila 3 saat arası sürmektedir.

9Yazılım Bozulabilir Mi ?

Hayır yazılım mekanik bi parça olmadığı için bozulma gibi bir olasılığı yoktur.

10Araç Garantiden Çıkar mı ?

Bu durum yapılacak işleme göre değişir sadece soft stage 1 yazılım yapıldığında herhangi bir mekanik parça değişmediği için aracınız garantiden çıkmaz.Servislerde araç yazılımı okuyabilecek aletler olmadığı için aracınız da yazılım olduğunu anlayamazlar.

11Aracıma Chip Tuning Uygulaması Yapıldıktan Sonra Orjinal Haline Getirilebilir Mi ?

Elbette aracınızı istediğiniz zaman MG Remaps bayilerimizi ziyaret ederek orjinal haline çevirebilirsiniz.

12Bu İşlemi Üretici Firmalar Neden Yapmıyor ?

Üretici firmalar araçları sadece 1 ülke için değil yüzlerce ülke için üretiyor o yüzden araçlar -40 derece de +60 derece de çalışmak üzere tasarlanmıştır ve sizi tanımıyorlar bu yüzden belirli bir standart üzerine üretiliyor.Biz bu işlemi kendi coğrafi koşullara kendi ülkemizin yakıt koşullarına ve size göre tasarlıyoruz.

13(DPF)Partikül Filtresinden Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

14(EGR) Egzoz Geri Dönüşüm Valfinden Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

15ADBLUE Dan Dolayı Aracım Arıza Çıkarıyor Halledilebilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızanızı birlikte çözebiliriz.

16Aracım da Hız Limiti Mevcut Kaldırılabilir Mi ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek hız limitini kaldırabilir ya da farklı biz hıza limitlendirebiliriz.Dilenirse hız limiti olmayan araçta hız limiti aktif edilebilir.

17Aracımda Arıza Lambası Yanıyor Kontrol Ettirebilmem Mümkün Mü ?

Tabi ki BAYILERIMIZ kısmından size en yakın yükleme merkezimi ziyaret ederek arızalarınızı birlikte çözebiliriz.

18Sadece Otomobillere Mi Yazılım Yapıyorsunuz ?

Hayır traktör, otobüs, kamyon, tır, motosiklet kısacası beyni olan her araca yazılım yapılabilir.

19Güç Arttığında Nasıl da Oluyor Yakıt Düşüyor ?

Aracınızın gücü arttığında otomatikman sizin ulaşmak istediğiniz hıza daha çabuk ulaşırsınız, aynı süratler için daha az gaza basmış olacaksınız ve aracınız rampalarda performans kaybetmeyeceği için tasarruf sağlamış olucaksınız.

20Yarı Otomatik Ve Tam Otomatik Şanzımanlı Araçlara Yazılım Uygulanabilir Mi ?

Evet her türlü şanzımana sahip araçlara yazılım olmaktadır.Hatta DSG şanzıman üzerine çok fazla AR-GE çalışmamız ve uygulamamız bulunmaktadır.

21Chip Tuning Uygulamasından Memnun Kalmadım Yada Beklentilerimi Karşılamadı Ne Yapabilirim ?

7 gün içerisinde uygulama yapılan bayi ile iletişime geçebilir yazılımda revizyon isteyebilir yada aracınızın orjinal yazılımını tekrar yükleyerek para iadesi alabilirsiniz.

22Aracımın Ömrünü Kısaltır Mı ?

Hayır. Yapılan işlemler motor ömrüyle alakası yoktur.Her parça bir gün bozulabilir bunun yazılımla herhangi bir alakası yoktur sonuçta her parçanın bir kullanım ömrü vardır.Siz aracınızın bakımlarını düzenli ve bakım zamanlarını kaçırmadan yaparsanız aracınız herhangi bir problem yaşamazsınız.

7